Nová kolekce odstínů Sweet Treats

Nová kolekce odstínů Sweet Treats

Little Greene přichází s novou kolekcí devíti lahodných odstínů.

Vytvořte si další prostor k bydlení a maximálně využijte stávající zahradní prostor, která plynule naváže na interiér vašeho domu. Proč lahodných? Kolekce "Sweet Treats" se totiž skládá z teplých neutrálních medových, karamelových a čokoládových odstínů. Inspirací pro každou z těchto barev byly lahodné dezerty a pochoutky z různých koutů světa, zahrnující názvy jako Madeleine, Galette, Affogato, Muscovado a Ganache.Objevte inspirativní nápady, které vám pomohou vytvořit venkovní obytný prostor, který vyhovuje vašemu životnímu stylu.
 

 

PROHLÉDNOUT ODSTÍNY SWEET TREATS

  
MEDOVÉ ODSTÍNY
 
KARAMELOVÉ ODSTÍNY
 
ČOKOLÁDOVÉ ODSTÍNY
 
  
 

Vytvořte si další prostor k bydlení a maximálně využijte stávající zahradní prostor, která plynule naváže na interiér vašeho domu. Tato paleta devíti univerzálních barev byla navržena s cílem přinést do vašeho domova teplo, pohodlí a vytvořit útulné a okouzlující interiéry, které budou působit na všechny vaše smysly. Kolekce zahrnuje osvědčené odstíny, které byly přesně reprodukovány z historických staveb, dřevěných prvků a nábytku, které jsou spravovány nebo vlastněny organizací National Trust.
Cílem této kolekce je zachovat a sdílet krásu těchto unikátních prvků pro budoucí generace. Paleta "Sweet Treats" zahrnuje osm zcela nových, lákavých odstínů. Mezi nimi najdete sofistikované zlaté odstíny jako Madeleine a Bombolone, trendy odstíny karamelu v podobě Galette a Affogato, jemně tlumené růžové odstíny Split Pink a Mochi, teplý terakotový odstín Muscovado a čokoládový odstín s názvem Ganache. Kolekci pak uzavírá úchvatný odstín nazývaný Chocolate Colour, který již z našich vzorníků jistě znáte.
Odstíny z kolekce Sweet Treats lze použít jak v moderních, tak tradičních prostředích. Kombinováním tmavých a světlých odstínů lze vytvořit podmanivý a sofistikovaný interiér, který podtrhne váš styl a eleganci. Objevte inspirativní nápady, které vám pomohou vytvořit venkovní obytný prostor, který vyhovuje vašemu životnímu stylu.  

 

Madeleine (338)

Madeleine - sametově zlatá barva, jejíž barevné spektrum se pohybuje na pomezí tlumené žluté a neutrálních teplých odstínů. Její název je odvozen od jemného piškotového cukroví zvaného Madlenky, připomínajícího mušle, které si jako chlapec vychutnával francouzský romantický spisovatel Marcel Proust. Později se o nich zmiňuje ve svém monumentálním literárním díle "Hledání ztraceného času". Označení “Proustovy madlenky” se následně stalo neformálním pojmenováním pro smysly vyvolanou vzpomínku z dětství.

Bombolone (339)

Tento jemný, medový odstín je inspirován typickými italskými koblihami bomboloni. Tradičně se jedí k snídani místo pečiva nebo jako svačina ke kávě. Jsou smažené, obalené v cukru a plněné džemem nebo krémem.

 

cervena branka
Odstíny: Galette (340)

Galette (340)

Tento středně výrazný odstín oranžovo-hnědé barvy věrně reprodukuje barvu dveří na jevišti v historickém Theatre Royal v Bury St Edmunds, jednom z mála dochovaných divadel z regentské éry v Británii. Hnědé odstíny, jako je tento, byly v roce 1819 velmi funkční a oblíbené. Možná právě proto, že byly levnější na výrobu a dobře zakrývaly nečistoty. O 200 let později se tento konkrétní odstín stal symbolem elegance a vkusu. Díky svým podzimním tónům je ideální tento odstín kombinovat s dubovým nebo tmavým dřevem, výborně doplňuje i kamenné či kachlové podlahy.

Split Pink (341)

Tato elegantní a teplá růžová barva vychází z barvy velkého schodiště ve Wimpole Hall v hrabství Cambridgeshire. Schodiště zdobí již po několik generací. Společnost Little greene se nechala inspirovat barvou Split Pink a vymyslela recept na výborné cupcaky s polevou ve stejném odstínu.

 

 

Affogato (342)

Každý z vás určitě zná Affogato. Jedná se o italský dezert, který je tvořen dvěma hlavními složkami: vanilkovou zmrzlinou a horkou kávou. Affogato v italštině znamená “utopený”, což odkazuje na to, že se káva nalije na zmrzlinu a tím ji utopí. Spojením těchto dvou složek vznikne krásný tajemný odstín, jímž se vývojáři Little Greene inspirovali.

Muscovado (343)

Tato sytá, teplá, zemitě červená barva je inspirována čistým a nerafinovaným cukrem muscovado, který je známý pro svou výraznou silnou karamelovou příchuť s jemnými tóny melasy a zemitého aroma. Muscovado bývá hlavní ingrediencí v řemeslných pekárnách. Z tohoto důvodu vývojáři vytvořili barvu, která se hodí nejen do každodenních prostor i odpočinkových prostor, ale i do kuchyně, kde vám pomůže zaujmout roli výrazného prvku.

 

Mochi (344)

Barva Mochi nebyla jen tak nějakým zdrojem inspirace. Tento odstín pochází z dekorační stěny jídelny v opatství Calke, kde byl společně s několika dalšími růžovými, zelenými a šedými odstíny navržen na konci 18. Století. Na rozdíl od většiny majetku, který National Trust nechal ve stavu úpadku, prošla tato jídelna důkladnou rekonstrukcí, která ji přivedla zpět k původnímu neoklasicistnímu designu. Tím získala jídelna nový lesk a poskytuje vzrušující pohled na dřívější slávu tohoto sídla.
32b6337e-c8d1-441c-9bce-7acaaa498d70_blog-exterior-1
Odstíny: Ganache (345)

Ganache (345)

V rámci francouzského folklóru se slovo "Ganache" původně vytvořilo jako hanlivý termín používaný v Paříži během dvacátých let 20. století pro rozhněvaného šéfkuchaře. Šťastnou náhodou pak vznikla stejnojmenná směs čokolády a horké smetany, která se dnes těší velké oblibě nejen v cukrárnách. Tato barva byla také objevena na složitě vymalovaném stropě v domě Blickling Hall v Norfolku. Strop, který byl původně zazděn na začátku 20. století, byl znovuobjeven téměř sto let poté v důsledku povodně. Pro dosažení hlubokého interiérového designu zvažte kombinaci Ganache s ještě tmavší barvou Chocolate Colour.

 

Chocolate Colour (124)

Tento bohatý čokoládový odstín je spojen se zajímavými příběhy. Traduje se, že si ho oblíbili osobnosti jako George Frideric Handel nebo Benjamin Franklin natolik, že si nechali natřít své londýnské vchodové dveře tímto zářivým, téměř jedlým odstínem. Barva Chocolate Colour je nejsytějším odstínem celé této kolekce. Skvěle se hodí do interiérů, kde výborně poslouží jako teplá alternativa černé, uhelné nebo tmavě modré barvy.
 
 

 

 

A co o nových odstínech říká kreativní ředitelka Little Greene Ruth Mottershead?

“Zemité odstíny, zejména hnědé, se v minulosti používaly pro svou praktičnost a často se považovaly za zastaralé nebo nudné. Syté teplé barvy na bázi okrové a jantarové barvy však vytvářejí příjemné, klidné a okouzlující prostředí. Hlubší a sytější karamelové barvy jsou ideální pro vytvoření lákavého a luxusního prostoru, zatímco jemná zlatá dodává pohodlí a odráží touhu vytvářet v našich domovech teplo. Při vývoji této limitované kolekce jsme si užili spoustu zábavy. Cílem palety "Sweet Treats" je vyvrátit názor, že hnědá je zastaralá a nepoužitelná, a poskytnout lahodné odstíny, které vnesou eleganci a sofistikovanost do každého interiéru.”