Renovace interiérových židlí

Renovace interiérových židlí

 

 

Vítáme vás v nové rubrice našeho blogu zaměřené na realizace s barvami Little Greene. V této sekci vám budeme pravidelně představovat různé projekty renovací a proměn nábytku, ale i celých interiérů, kde jsme použili tyto kvalitní britské barvy.

 

VYBRAT BARVU NA ŽIDLE

 

 

V prvním díle této série bychom vám rádi ukázali, jak jsme pomocí barev na nábytek dali "nový kabát" zašlým interiérovým židlím a stoličkám. Renovace starého nábytku je skvělý způsob, jak prodloužit jeho životnost a zachránit tak pěkné kousky před vyhozením. Zároveň se jedná jedinečnou příležitost, jak snadno oživit svůj interiér a pořídit si originální doplněk ladící.

 

Níže najdete postup celé realizace. Je to opravdu snadné a zvládne to každý. Stačí Vám pár šikovných rukou a volné odpoledne.

  Židle před renovací

Židle natřená podkladovou bází Intelligent ASP a barvou: Olive Colour 72

Židle před renovací

Židle natřená podkladovou bází Intelligent ASP a barvou: Basalt 221

Postup realizace

  1. Pokud se jedná o čalouněnou židli, je nutné nejprve sundat sedák, abychom mohli pracovat s dřevěnými prvky. U stoliček či celodřevěných židlí můžete rovnou přejít k dalšímu kroku, tedy k broušení povrchu.

  2. Následuje příprava povrchu. Pro co nejlepší krytí barvy doporučujeme celý povrch zbrousit. Pokud ale spěcháte nebo nemáte vhodné nástroje pro broušení, můžete využít náš účinný čisticí prostředek. HG super odmašťovač důkladně čistí a odmastí staré nátěry a neošetřené plochy, takže můžete okamžitě přejít k aplikaci nového nátěru bez nutnosti broušení.

  3. Poté aplikujte jednu vrstvu podkladové báze Intelligent ASP, která zlepšuje přilnavost barvy k podkladu a zvyšuje kryvost finálního nátěru.

  4. Následuje nanesení dvou vrstev barvy ve zvoleném odstínu. Dvě vrstvy zaručí vyšší odolnost proti poškrábání a mechanickému poškození. Taktéž podpoříte delší životnost nátěru a dosáhnete jednolitějšího vzhledu bez prosvítání podkladu.

  5. V případě čalouněné židle můžete po důkladném zaschnutí barvy přidělat nově potažený sedák.

  6. A máte hotovo! Teď už můžete obdivovat váš kus nábytku v novém kabátku a těšit se z povedené renovace.

 

Židle před renovací

 

Kovová židle před renovací

Židle natřená podkladovou bází Intelligent ASP a barvou: Tivoli 206

 


 

Jednotlivé kategorie barev vhodné na židle


  


Židlička před renovací

Židlička natřená podkladovou bází Intelligent ASP a barvou: Tivoli 206

Obroušená dřevěná stolička připravená k nátěru

Stolička natřená  podkladovou bází Intelligent ASP a barvou: Sage & Onions 288

Pro zdařilou renovaci je důležité mít kvalitní vybavení. V našem e-shopu najdete vše potřebné pro hladký průběh natírání a dosažení co nejlepších výsledků.

 

Doporučujeme vysoce kvalitní štětce značky Spokar, které zajistí rovnoměrné nanesení barvy bez rádiusů. Pro rychlé natření větších ploch oceníte odolný váleček s mikrovláknem nebo praktickou omyvatelnou vaničku na barvu. Rozhodně nesmíme zapomenout na již zmíněný účinný odmašťovač HG.

 

K dalšímu příslušenství, které vám usnadní práci, patří například brusný papír, malířská páska či zakrývací folie. S těmito pomocníky půjde práce od ruky a dosáhnete bezproblémové renovace. 


 

Líbí se vám možnost nápadité a snadné renovace židlí? 

VYBRAT BARVU NA ŽIDLE