Renovace kuchyňské linky krok za krokem

Renovace kuchyňské linky krok za krokem

 

 

Vdechněte nový život vaší kuchyni 

 Vítejte u dalšího dílu našeho seriálu proměn a realizací s barvami Little Greene. Dnes se zaměříme na renovaci kuchyňské linky, která představuje rychlou a finančně náročnou možnost, jak oživit a zmodernizovat vaši kuchyň. Ať už se jedná o starší linku, která už ztrácí svůj lesk, nebo jednoduše chcete dodat kuchyni nový nádech, tak s barvami Little Greene a Paint & Paper Library to hravě zvládnete. 

VYBRAT BARVy na Kuchyňskou linku

 


 

  

Prohlédněte si ukázky realizací s našimi barvami

PŘED RENOVACÍ

PO RENOVACI

 
 

Jak na to?

Pojďme se nyní podívat na samotný postup renovace kuchyňské linky.
Renovace kuchyňské linky krok za krokem

Příprava

 1. Nejprve je nutné odmontovat úchytky a dvířka kuchyňské linky.
 2. Dřevěnou kuchyňskou linku doporučujeme zbrousit, u laminátových linek stačí zdrsnit povrch. Případné nedostatky lze zakytovat a zatmelit, ale není to nutné.

  Pokud spěcháte nebo nemáte vhodné nástroje pro broušení, můžete využít náš účinný čisticí prostředek. HG super odmašťovač důkladně čistí a odmastí daný povrch, takže můžete okamžitě přejít k aplikaci nového nátěru bez nutnosti broušení.
 3. Zakryjte okolní plochy malířskou páskou a fólií, abyste je ochránili před barvou.

Natírání

 1. Následuje aplikace podkladové báze Intelligent ASP, která zajistí lepší krytí a přilnavost barvy. Podkladovou bázi je nutné nechat zaschnout 2-3 hodiny.

  Podkladová báze pro lamino

  Podkladová báze pro dřevo
 2. Aplikujte první vrstvu barvy na kuchyňskou linku. Pro dosažení nejlepšího výsledku nanášejte barvu v tenkých vrstvách a dbejte na rovnoměrné rozetření.

  Pro laminátové linky využijte naši barvu na lamino. U dřevěných kuchyňských linek využijte barvu na dřevo, máte na výběr z maté nebo polomatné varianty. Nechte první vrstvu barvy důkladně zaschnout.
 3. Pro maximální krytí a delší životnost nátěru doporučujeme aplikovat také druhou vrstvu. 
 4. Následně již jen necháte nátěr zaschnout, namontujeme úchytky a můžeme se těšit z povedené realizace!
Renovace kuchyňské linky krok za krokem 
32b6337e-c8d1-441c-9bce-7acaaa498d70_blog-exterior-1

Ukázky realizací pocházejí od  Kláry Pětovské z Natřu ti to

Než se pustíme do podrobného postupu na proměnu kuchyňské linky, rádi bychom vám představili práci talentované umělecké natěračky a malířky Kláry Pětovské z profilu Natřu ti to. Klára s barvami Little Greene pracuje na mnoha svých realizacích a má za sebou několik povedených proměn. Inspirujte se jejími realizacemi a pusťte se do proměny vaší vlastní kuchyně!

www.instagram.com/natru_ti_to

www.natrutito.cz


.

Kvalitní vybavení je základ

 

Pro zdařilou renovaci je důležité mít kvalitní vybavení. V našem e-shopu najdete vše potřebné pro hladký průběh natírání a dosažení co nejlepších výsledků.

Doporučujeme vysoce kvalitní štětce značky Spokar, které zajistí rovnoměrné nanesení barvy bez rádiusů. Pro rychlé natření větších ploch oceníte moltoprenový a velurový váleček nebo praktickou omyvatelnou vaničku na barvu. Rozhodně nesmíme zapomenout na již zmíněný účinný odmašťovač HG.

K dalšímu příslušenství, které vám usnadní práci, patří například brusný papír, malířská páska či zakrývací folie. S těmito pomocníky půjde práce od ruky a dosáhnete bezproblémové renovace. 

 


Inspirovali jsme vás? 

VYBRAT BARVy na Kuchyňskou linku