Buďte odvážní s černým designem interiéru

Buďte odvážní s černým designem interiéru

 

 

Tajemná a éterická černá se odlišuje od všech ostatních barev. Ve světě interiérů je černá určující barvou, která může být použita k přerušení světlejšího schématu nebo jako dominantní barva celého interiéru. Ačkoli na první pohled může tato barva působit poněkud ohromujícím dojmem, není třeba se jí při použití v domácnosti bát, protože každé černé schéma zaručeně zaujme.

 

cervena branka
Obložky a lišty: Jack Black 119 Dveře: Smalt 255 Zeď: Shallows 223 Podlaha: Air Force Blue 260

Vše je o detailech: Použití černé barvy na soklové lišty

Pokud chcete do svého interiéru vnést černou barvu, začněte tím, že natřete dřevěné obložení. Lišty natřené barvou Jack Black vymezí okraje místnosti a vytvoří vizuální zlom mezi podlahou a stěnou. Pokračujte v této barvě na dveřních zárubních a vaše oko bude sledovat tuto linii po celé místnosti, což vytvoří pocit soudržnosti - obzvláště působivé je to na chodbách, schodištích a v otevřených prostorách.

Myslete ve velkém: Vytvořte zcela černé stěny

Celoplošné malování černou barvou okamžitě vytvoří drama a pocit intimity. Stínované rohy se stanou neurčitými a stíny budou zvýrazněné. Tento vzhled můžete vytvořit buď v místnostech s dostatkem přirozeného světla, nebo v menších prostorech, kde vytvoříte pocit útulnosti a pohody.

Při použití tmavších odstínů použijte matnou emulzi Absolute Matt, která má lesk pouhé 3 %. Pro sofistikované jednobarevné schéma rozbijte intenzitu barvy kontrastním bílým nábytkem a přidejte třetí kontrastní barvu, abyste ještě více zdůraznili osobitost místnosti.

3vlevo
Tapeta: Vine: Blue Dřevěné prvky: Lamp Black 228 Skříňky: Portland Stone - Deep 156

Vytěžte maximum: Kombinace tapet s černými barvami

Ať už používáte jemný květinový vzor, geometrické vzory, velkoplošné botanické vzory nebo pruhy, přidáním černé barvy k dokončení schématu pozvednete danou tapetu. Tradiční archivní vzory tapet, které se vyskytují v honosných domech, lze kombinovat s černou barvou a docílit tak moderního vzhledu. Spojte tapety Darwin - Serein, Vine - Blue nebo Tailor Stripe - Bakerloo s barvou Lamp Black v elegantní ložnici nebo jídelně.

Natřete podlahy na černo a získejte výrazný kontrast

Chcete-li do svého domova bez námahy a bezchybně vnést černou barvu, zaměřte se na podlahu. Natřete obroušená podlahová prkna barvou Jack Black Intelligent Floor Paint, na vodní bázi, která je extrémně odolná. Stěny natřete barvou Slaked Lime - Deep pro kontrast. Podlahu můžete také kombinovat s lištami Lamp Black, které v menších místnostech vytvoří iluzi většího prostoru.

32b6337e-c8d1-441c-9bce-7acaaa498d70_blog-exterior-1
Tapeta: Cranford - Wheat Stěna, sokl, vana a dveře: Jack Black 119

Černá v koupelně: Luxusně působící vzhled

Vytvořte výrazné koupelnové schéma pomocí barvy Jack Black spolu s bílou vanou, umyvadly a okenními rámy natřenými barvou Shirting. Tento monochromatický, bílo-černý design interiéru se postará o vizuální překvapení v domácnostech, kde převažuje světlejší barva. V tradičních koupelnách natřete dřevěné obložení a výklenky barvou Jack Black. Spojte je s černými volně stojícími koupelnovými skříňkami a výraznou natřenou vanou.

cervena branka
Zeď: Confetti 274 Skříňky: Lamp Black 228

Černá barva jako společník: Doplňkové barvy pro tmavé interiéry

Chcete-li zmírnit sladkost růžové, kombinujte tmavou černou barvu Lamp Black na skříňkách a komodách s barvou Confetti na stěnách v kuchyních. Růžová barva rozehřeje černou a černá zabrání tomu, aby růžová působila příliš sladce.

Chcete-li dosáhnout výraznějšího vzhledu, zvolte odvážnější odstín, například Cape Red, a kombinujte ho s barvou Jack Black na podlaze. Stejným odstínem černé barvy vymalujte detaily místnosti, jako jsou obrazové rámy a lišty.

cervena branka
Zdi a dřevěné prvky: Chocolate Colour 124

Alternativy: Tmavý design interiéru bez černé barvy

Alternativou k černé barvě je Pompeian Ash. Jedná se o tmavě šedozelenou noblesní barvu, kterou zde vidíme spolu s barvou Lute a Slaked Lime. Další možností je Chocolate Colour: sytě hnědý odstín, ideální pro dřevěné obložení studoven a jiných sofistikovaných prostor.

Obzvláště v místnostech, kde je důležitým faktorem teplo, se zaměřte na tmavší odstíny. Hluboké, inkoustové tóny, jako je Basalt, dobře fungují v celoplošném schématu. Použijte je na všechny stěny, abyste získali pocit obklopení, který zajistí aby prostory působily útulně.

32b6337e-c8d1-441c-9bce-7acaaa498d70_blog-exterior-1
Letní domek: Lamp Black 228 Stolička: Trumpet 196

Černá barva v exteriéru

Černý design se nemusí omezovat pouze na interiéry. Černá barva dodává zahradám moderní nádech a poskytuje pozadí, na němž lze vystavit barevné květiny a zdůraznit bujnost zelených listů. Natřete zahradní stavby, přístřešky a ploty v barvě Lamp Black. Nebo si černě zvýrazněte architektonické detaily a nábytek, abyste docílili jemnějšího vzhledu.