Jak natřít zahradní nábytek

Využijte barvy k obnovení neoblíbeného zahradního nábytku na letošní léto.

Ať už si přejete bez potíží sladit svůj zahradní nábytek s přírodním prostředím,

nebo obnovit omšelou lavičku, barevná paleta Little Greene je k dispozici v řadě

exteriérových povrchových úprav, takže si můžete vytvořit inspirativní venkovní prostor.

 

Vybrat barvu na dřevo
5vlevo

Zahradní domek: Lamp Black 228 Židle: Turquoise blue 93 Stolička: Trumpet 196

4vpravo

Zahradní domek: Juniper Ash 115 Lavička: Atomic Red 190

Postupujte podle našeho průvodce krok za krokem při natírání zahradního nábytku

pomocí laku Intelligent Exterior Eggshell

Před zahájením projektu:

○ Ujistěte se, že počasí poskytuje dobré podmínky pro malování.

○ Okolní teplota by měla být vyšší než 5 °C a během aplikace nebo schnutí by nemělo hrozit riziko deště.

○ Snažte se vyhnout malování na plném slunci nebo na povrchy, které jsou již rozehřáté, protože to ovlivní způsob schnutí barvy.

 

Průvodce lakováním nového dřevěného nábytku

○ Ujistěte se, že je povrch vyčištěný a zbavený prachu a jiných nečistot. Hladké hoblované dřevo přetřete středně hrubým smirkovým papírem.

○ Případné suky na měkkém a veškerém tvrdém dřevě zalepte základním nátěrem na dřevo Aluminium Wood Primer nebo tmelem na suky.

○ Pokračujte dvěma vrstvami laku Little Greene Intelligent Exterior Eggshell. Mezi jednotlivými vrstvami lehce setřete, abyste odstranili případné prachové částice.

 

Průvodce lakováním dříve natřeného dřevěného nábytku

○ Ujistěte se, že je povrch čistý, suchý a zbavený mastnoty, pomocí cukrového mýdla odstraňte veškerý uvolněný a odlupující se lak a poté jej opláchněte čistou vodou. Brusným papírem přebruste místa, kde byla barva odstraněna.

○ Naneste základní vrstvu základního nátěru Little Greene Intelligent All Surface Primer. Poté naneste 2 vrstvy nátěru Little Greene Intelligent Exterior Eggshell. Mezi jednotlivými vrstvami lehce setřete, abyste odstranili případný prach.

 

Průvodce lakováním kovového zahradního nábytku

○ Odstraňte veškerou povrchovou rez

○ Povrchy opatřete základním nátěrem Intelligent ASP (celoplošný základní nátěr). Barevné kovy musí být předem ošetřeny vhodným základním nátěrem.

○ Pokračujte nátěrem 2 vrstvami laku Little Greene Intelligent Exterior Eggshell. Mezi nátěry lehce otírejte povrch, abyste odstranili případné prach.

1vlevo

Stolek a židle: Normandy Grey 79

Naše řada "exteriérových barev" nabízí kombinaci robustnosti a krásy. Barva "Intelligent Exterior Eggshell" je odolná vůči povětrnostním vlivům a zcela omyvatelná, což zaručuje, že váš nově upravený nábytek bude vypadat krásně po mnoho let. Zasychá za pouhé 2-4 hodiny, což umožňuje dokončit projekt během jediného odpoledne.

Tipy pro výběr barvy

Výběr dokonalého odstínu pro tento druh projektu může působit odrazujícím dojmem, proto jsme pro vás připravili několik tipů, které vám tento proces usnadní.

Pokud si přejete zahradní nábytek zcela sladit s jeho přírodním okolím, ať už se jedná o rozlehlé zahrady nebo zeleň, zvažte odstíny, které se dobře kombinují s různými odstíny zelené. "Normandy Grey" je elegantní odstín kamenně šedé s přírodními podtóny, který je vhodnou volbou pro venkovní prostory.

 

Začlenění zeleného odstínu do venkovního prostředí zajistí, že váš nábytek bude v prostoru vypadat útulně. Zde sebevědomá zelená barva "Harley Green" odráží venkovní prostředí a vypadá skvěle v kombinaci s červeným zdivem a terakotovými květináči.

2vpravo

Houpací lavička: Harley Green 312

3vlevo

Domek na nářadí: Juniper Ash 115 Lavička: Atomic Red 190

Menší projekty představují ideální příležitost k odvážnému a dobrodružnému přístupu k barvám. Začlenění výrazných základních odstínů, jako je "Atomic Red" nebo zářivě žlutá "Trumpet", dodá vašemu venkovnímu prostoru osobitost a vytvoří stěžejní bod.


 

Zahrada je díky dostatku přirozeného světla ideálním místem pro experimentování s tmavšími tóny. Výrazná šedo-zelená "Pompeian Ash" elegantně zdobí tuto venkovní kuchyni pod širým nebem, která je ideální pro sezónní zábavu.

6vpravo

Zeď: Boringdon Green 295 Okenní rám: Wood Ash 229 Skříňky: Pompeian Ash 293