Jak natřít interiérové dveře

Jak natřít interiérové dveře

Ať už renovujete starší dům či byt, nebo stavíte od základů, kvalitně natřené dveře dodají vašemu interiéru šmrnc a osobitost. S naším návodem a špičkovými barvami Little Greene to zvládnete na jedničku.

 

BARVY NA INTERIROVÉ DVEŘE A ZÁRUBNĚ

  
Dveře a obložení: Trumpet 196 Schody: Cool Arbour 232 Krb: Grey Moss 234

Příprava podkladu

Začneme u samotné přípravy dveří. Bez důkladného očištění a ošetření podkladu se neobejdete. Nejprve odstraňte veškeré nečistoty, mastnotu, vosky či zbytky starých nátěrů. K tomu se ideálně hodí jemný odmašťovací prostředek.

Následně dveře přebruste jemným brusným papírem, abyste odstranili nerovnosti a dosáhli hladkého podkladu. Odstraňte vzniklý prach a dveře vyčistěte hadříkem.

Pro dosažení optimální přilnavosti barev doporučujeme použít naši podkladovou bázi Intelligent ASP, která je vhodná pro všechny typy podkladů. Jednoduše ji naneste štětcem nebo válečkem a nechte zaschnout. Teprve poté můžete přejít samotnému natírání.

8a9cbc37-3935-4dc2-a3f6-8514a22bd1a0_13-NTPIII-558x744
Dveře a strop: Puck 298

Vyberte si ze široké škály odstínů

Při výběru barvy doporučujeme vybírat z naší speciální kategorie určené přímo pro natírání dřevěných interiérových dveří. Tyto barvy jsou přizpůsobeny tak, aby dokonale ladily s odstínem dřeva a zvýraznily jeho kresbu.

Fantazii se meze nekladou. Hravě vdechnete dveřím nádech aristokratického šarmu i smetanově jemnou eleganci. Vyberte odstín dle interiéru a svého osobního stylu. Pro světlé dřevo se hodí spíše tmavé odstíny - šedá, modrá, zelená. Tmavé dřevo lze zvýraznit teplými tóny jako hnědá, terakota či medová.

Samotné natírání provádějte štětcem ve směru vláken dřeva. Pro dokonalý nátěr doporučujeme aplikovat 2-3 vrstvy. Dbejte na rovnoměrné rozetření barvy, abyste předešli estetickým kazům.

Pro úzké plochy se skvěle hodí menší štětec, na rozsáhlejší plochy použijte váleček s jemným chlupem. Doporučujeme využít kvalitní štětce ze syntetických vláken. Mezi nátěry vždy vyčkejte, dokud předchozí vrstva dokonale nezaschne.

7c64a907-7cb3-4fd9-9a87-3012a92b01c2_86_Garden_Insp_562x840
Dveře a vzdálená zeď: Scullery 318 Zdi: Garden 86 Strop: Pea Green 91

Jak pečovat o již natřené dveře?

I po nátěru je potřeba o dveře náležitě pečovat, aby vám dlouho sloužily v plné kráse. Vyvarujte se používání agresivních čisticích prostředků, které by mohly nátěr poškodit. Stačí jemný saponát a voda. Občasné přebroušení jemným brusným papírem odstraní drobná poškození a dveřím vrátí původní lesk. Pro obnovu ochranné vrstvy použijte transparentní bezbarvý lak na dřevo.

Dveře: Livid 263 Vnitřní rám dveří: Gauze - Dark 166 Zeď: Confetti 274

 

Tipy a triky:

  • Před aplikací barvu dobře promíchejte.
  • Doporučujeme použít náš HG odmašťovač, který vám ušetří dlouhé hodiny broušení a můžete se tak rychle dostat k samotnému natírání.
  • Na úzké profily použijte malý štětec, na větší plochy váleček s jemným chlupem.
  • Dbejte na rovnoměrné nanášení barvy.

 


 

A to je vše, nyní si už můžete užívat krásné dřevěné dveře v novém hávu. Pevně věříme, že vám naše tipy pomohou k dokonalé renovaci. Pokud máte jakékoliv dotazy ohledně barev Little Greene, tak nás neváhejte kontaktovat. Přejeme hodně štěstí při rekonstrukci.

 


PŘÍPRAVA POVRCHU

 

  

BARVY NA DVEŘE

 

  

SYNTETICKÉ ŠTĚTCE